پنل آیفون تصویری

آیفون تصویری دو پنل چیست؟

در برخی ساختمان ها به دلیل وجود دو درب خروجی مجزا، این امکان مورد نیاز است تا از طریق مانیتور تصویری داخل واحد بتوان هر دو درب را هم زمان و به صورت مجزا باز کرد. به این حالت آیفون تصویری دو پنل می گویند. این سوال پیش می آید که آیفون تصویری دو پنل چیست و برای نصب چه تجهیزاتی لازم دارد؟ این ویژگی، که یک ویژگی پرطرفدار، در میان کاربران آیفون های تصویری است، به دو طریق امکان پذیر می باشد :

وجود خروجی یا رله مجزا در مانیتور:

برخی از مانیتور های تصویری ، مانند آیفون های تصویری سیماران ، آیفون های تصویری تابا  و دیگر مدل های موجود در بازار آیفون تصویری، این قابلیت را دارند تا به دو پنل به صورت مجزا متصل شوند. این خصوصیت به دلیل دارا بودن یک خروجی مجزا (یک رله ی اضافی) امکان پذیر است؛ به این صورت که از هر پنل، به صورت جداگانه به مانیتور سیم کشی انجام می شود و به خروجی مانیتور متصل می گردد.

عدم وجود خروجی مجزا در مانیتور:

در حالت عدم وجود خروجی مجزا در آیفون تصویری، مانیتور به خودی خود، این قابلیت را ندارد که به پنل مجزا متصل گردد. مانند آیفون تصویری تابا مدل 1024 و مانیتور تصویری تابا مدل 2043 ؛ و آیفون تصویری سیماران مدل 35FL در این صورت برای ایجاد این امکان از یک سوئیچر استفاده می شود. سیم کشی از هر پنل به صورت جداگانه وارد سوئیچر شده و از آن به صورت یک دسته سیم به مانیتور واحد منتقل می شود.

استفاده از سیستم دو پنل در ساختمان های با تعداد واحد بالا :

در ساختمان های با تعداد واحد بالا، به دلیل کاهش هزینه سیم کشی و بالا بردن کیفیت تصویر و همچنین کم کردن نویزها، حتی در شرایطی که مانیتور قابلیت دارای خروجی مجزا جهت اتصال به یک پنل دیگر را دارند هم، از سوئیچر جهت برقراری ارتباط از مانیتور به دو پنل استفاده می شود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *