را های جلوگیری از خراب شدن قفل برقی و عیب یابی ان

در ساختمان هایی که رفت و آمد زیاد است افراد زیادی از کلید برای باز کردن قفل برقی درب ورودی استفاده میکنند اما بعد از یک مدت قفل کمی خراب میشود و باز کردن آن مشکل میشود و برای باز کردن قفل باید با آن کمی کلنجار بروند تا درب باز شود اما این یک راه موقت است و پس از چند روز کاملا از کار می افتد

قفل برقی
چگونه مانع خراب شدن قفل برقی شویم
علت خراب شدن قفل برقی
عیب یابی قفل برقی
قفل برقی ارزان

قفل برقی سیماران

قفل برقی تسا

قفل برقی دیجی کالا

قفل برقی ریموت دار

قفل برقی توکار

قفل برقی سیزا

قفل برقی درب چوبی

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • علت خراب شدن مغزی قفل برقی
  • عیب یابی قفل برقی
  • راه های جلوگیری از خرابی قفل برقی

علت خراب شدن مغزی قفل برقی

جنس مغزی اکثر قفل های برقی از جنس برنج است به همین علت کلید های مورد استفاده ی این قفل ها هم نیز باید از همین جنس باشد اما گاهی در ساختمان های بزرگ برخی افراد که از این موضوع اطلاعی ندارند از کلید های فولادی یا غیر مسی استفاده میکنند و چون آهن خورنده ی مس است و باتوجه به همین موضوع بعد از یک مدت استفاده ی مداوم باعث خرابی قفل های برقی میشود.

عیب یابی قفل برقی

دلیل مشکلاتی که هنگام باز و بسته کردن درب ورودی ساختمان ها و منازل پیش می اید میتواند علل های مختلفی داشته باشد که مهم ترین هایش را بررسی میکنیم

  • آسیب فیزیکی قفل برقی
  • مشکلات جریان برق
  • مشکلات بسته نشدن کامل درب
قفل برقی ارزان

قفل برقی سیماران

قفل برقی تسا

قفل برقی دیجی کالا

قفل برقی ریموت دار

قفل برقی توکار

قفل برقی سیزا

قفل برقی درب چوبی

آسیب فیزیکی قفل برقی

این مشکل در اثر استفاده طولانی مدت از قفل برقی بوجود می اید و به معنای دیگر یعنی زمان تعویض قفل برقی رسیده است.از دیگر علت های آسیب فیزیکی قفل برقی میتوان به فرسودگی در اثر شرایط اب و هوایی و خرابی های موجود در چارچوب دراشاره کرد . و این مشکلات با تعویض قفل برقی حل خواهد شد

مشکلات جریان برق

جریان برق هم یکی دیگر ازمواردی است که ممکن است باعث بروز مشکلات مرتبط با قفل برقی شود.ممکن است جریان برق ضعیف یا به طور کامل قطع شده باشد و برق مورد نیاز قفل برقی تامین نشود که در این صورت قفل از کار میفتد و نیاز است که یک متخصص برق آن را بررسی کند.

مشکلات بسته نشدن کامل درب

این مشکل در اثر سیم کشی نا درست و یا استفاده از کابل های نامناسب در ساختمان نشات میگیرد. بدین صورت که باعث میشود برق کافی به قفل برقی نرسد و زبانه قفل به صورت کامل خارج نشود و در این صورت در کامل بسته نمیشود

راه های جلوگیری از خرابی قفل برقی

یکی از دردسرهای خرابی قفل برقی هزینه ی تعویض آن است زیرا علاوه بر تعویض مغزی قفل باید کلید تمامی واحدهای ساختمان نیز تعویض شود .برای جلوگیری از این هزینه های گزاف دو راهکار پیشنهاد میشود که برای شما بیان میکنیم

قفل درب حیاط هوشمند

قفل برقی آپارتمانی

قفل برقی خودرو

قفل جک درب پارکینگ

1-استفاده از قفل اصلی برنجی

همانطورکه گفته شد جنس این قفل ها برنجی است پس باید برای جلوگیری از خرابی مغزی قفل های برقی نیز از کلید هایی از جنس برنج استفاده کرد ، بنابراین مدیر ساختمان باید تعداد تمام واحدها و تعداد کلید هایی که لازم است لیست کند واز نمایندگی های مجاز همان تعداد را تهیه کند. در این صورت احتمال خرابی قفل پایین می آید و عمر مفید دستگاه بسیار بالا می رود.

حال شاید این کار کمی مشکل باشد یا افرادی یا واحدی بدون هماهنگی کلید های آهنی میگیرن و باعث آسیب به قفل میشوند در اینجا راهکار دومی پیشنهاد میشود

2-استفاده از تگ یا کارت بجای کلید

راه کار پیشنهادی استفاده از دستگاه های کارتخوان و تگ میباشد که از آن میتواند به جای کلید استفاده کنید در استفاده از این روش هیچ کار خاصی لازم نیست انجام دهید و فقط کافیست کارت یا تگ را نزیک به نزدیکی گیرنده فرمان باز شدن درب صادرمیشود.

تعمیر قفل برقی یوتاب

آموزش تعمیر قفل برقی درب حیاط

تعمیر بوبین قفل برقی

تنظیم قفل برقی سیزا

تعمیر قفل کله گاوی

عیب یابی قفل برقی سیزا

تعمیر قفل برقی کاویان

علت بسته نشدن قفل برقی یوتاب
استفاده از کارت بجای کلید قفل برقی

این روش امنیت بالایی را داراست به این صورت که مدیرساختمان میتواند کارتهای غیر مجاز و یا واحد هایی که از ساختمان رفته اند را به صورت مستقیم از گیرنده حذف نماید. وهمچنین این کارت ها قابل کپی برداری نیستند درصورتی که کلید را میتوان در هر کلید سازی ای کپی کرد. با این تفاسیر ما سه پیشنهاد به ساختمانهایی که دارای واحدهای بالا هستند می دهیم تا از سیستمهای RFID یا کارتخوان بهترین بهره را ببرند.

1-استفاده از پنل های تصویری یا صوتی کارتخوان

زمانی که پایان ساخت ساختمان فرا میرسد و زمانی که آیفون تصویری خریداری نشده است بهتر است پنل های تصویری یا صوتی کارتخوان را خریداری نمایید مزیت این پنل ها استفاده از گیرنده Rfid درون پنل آیفون تصویری است که باعث می شود هیچ قطعه اضافه ای روی دیوار نصب نشود.

2-استفاده از قفل هایی با قابلیت کارتخوان دار

حال اگر قبلا از آیفون تصویری غیر کارتخوان استفاده شده باشد، می توان از قفل هایی با قابلیت کارتخوان دار نیز استفاده کرد. درون این قفل ها سیستم Rfid کار شده تا با نزدیک کردن کارت به رادار درب باز شود.

3- استفاده از گیرنده های مستقل کارتخوان در ظاهر های مختلف

در آخر اگر قبلا قفل برقی غیر کارتی و هم آیفون تصویری استفاده کرده باشند و بخواهند سیستم Rfid استفاده کنند، می بایست از گیرنده های مستقل کارتخوان در ظاهر های مختلف استفاده کرد.

نتیجه گیری

در ابتدا حتما در هنگام ساخت یا خرید منزل یا ساختمان از مناسب بودن سیم کشی های آن مطمئن شوید و مدت زمانی که از قفل برقی استفاده شده است را هم در نظر بگیرید و بعد حتما از راه حل هایی که در مقاله به ان اشاره شد برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی استفاده کنید و هنگام بروز مسئله ای پیش از هر اقدام با یک متخصص مشورت کنید که مشکل اصلی را بیابد که شما متحمل هزینه ی زیاد و زحمات فراوان نشوید.

برگرفته از: dcakala.com

پست های مرتبط

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *